Naše cíle

FVZ – MHD vznikla v létě 2014 jako alternativa pro všechny zaměstnance DP, kteří začali být znechuceni činností a jednáním většiny odborových organizací působících v DP.
Za stavu, kdy pro samotné funkcionáře bývá prioritou zachování svých vlastních výhod a využívání štědrého systému uvolňování včetně zajištění finanční podpory na vlastní činnost svých odborů. Nebo kdy u malých odborových organizací není zcela jasné, koho vlastně zastupují nebo kdy někteří funkcionáři zastupují především sami sebe, popřípadě určitou malou skupinu prosazující vlastní zájmy na úkor většiny zaměstnanců, aby si pod zástěrkou odborové organizace vybojovala různé úlevy v pracovní činnosti a nemalé finanční příspěvky na jejich takzvanou odborovou činnost, není možné vést otevřený a konstruktivní dialog s vedením DP ve prospěch všech pracovitých a poctivých zaměstnanců.
Naše činnost nebude pouze rozdávání vstupenek na různé akce, které jsou nabízeny od produkčních společností a o které nebývá valný zájem, ani se neproměníme v jakousi cestovní kancelář v zajišťování zájezdů. Naší prioritou bude práce s lidmi, řešení jejich každodenních starostí a napomáhání zlepšování pracovních podmínek.
Naším cílem je vytvoření vzájemné spolupráce mezi odbory a zaměstnanci. Každý zaměstnanec má právo vědět, co a jak dělá jeho odborová organizace, má právo vědět a znát toho, kdo ho zastupuje, a mít co nejkratší cestu k vedení své odborové organizace.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..